Odvlhci.sk | Prenájom odvlhčovačov vzduchu

Najčastejšie otázky

Na základe našich dlhoročných skúseností sme pre Vás vytvorili zoznam najčastejších otázok, ktoré sa nás zákazníci pýtajú. 

Zaujíma vás niečo viac? Radi Vám odpovieme

Vysúšanie môže trvať dni, týždne alebo aj mesiace. Z našej skúsenosti sa priemerná doba pohybuje medzi dvoma až troma týždňami. Mali sme však aj prípady, keď sušenie trvalo k dvom mesiacom. V podstate záleží na tom, čo je zdrojom vlhkosti a či zvolíte adekvátny spôsob vysúšania. Pokiaľ je vlhkosť iba povrchová, napríklad omietky čí mokré koberce, tak pri nasadení správnej techniky môžete mať za týždeň hotovo. Anhidritové podlahy na novostavbách majú podstatne väčšiu hrúbku, a tak počítajte s 3 až 4 týždňami. Najhoršie prípady sú po haváriách vody či záplavách, kedy voda presiakla hlboko do muriva či podláh. Odvlhčovanie takejto vlhkosti je veľmi pomalé a môže trvať aj niekoľko mesiacov. Avšak to všetko za predpokladu, že zvolíte správnu metódu.

„Sila“ odvlhčovača sa meria množstvom vody, ktoré pohltí za 24 hodín. Ale pozor, udáva sa maximálny výkon za ideálnych podmienok. Praktický výkon za „bežnej“ prevádzky je približne polovičný. Pokiaľ zvolíte príliš slabý prístroj, potom sa doba sušenia samozrejme pretiahne – riziko poškodenia stavby vlhkosťou sa zvýši a vy budete platiť za prenájom dlhšie. Pokiaľ zvolíte prístroj zbytočne silný, tak nepôjde na svoj plný výkon a vy budete zbytočne platiť väčšie požičovné za deň. Povrchovú vlhkosť je možné riešiť menším odvlhčovačom GBT 50.1 na novostavby odporúčame použiť viac prístrojov GBT 50.1, ideálne do každej miestnosti v prípade vačších miestnosti použiť Strend Pro 80. Po haváriách vody odporúčame vysúšať väčším prístrojom GBT 80.1. Pokiaľ si nie ste istí, vždy môžete s nami prediskutovať vašu situáciu po telefóne. Máme bohaté skúsenosti a radi vám poradíme.

Nie! Kombinovať vetranie s behom odvhčovača naozaj nemá zmysel. Odvlhčovač si vzduch v miestnosti vysuší na nízku relatívnu vlhkosť. V lete sú dni síce teplé, ale vlhkosť vzduchu je príliš vysoká (> 50%) a vetraním si vlhkosť natiahnete späť. V zimne, keď mrzne, je vzduch síce suchý, ale je zase príliš chladný. Tým sa vám stavba ochladí a vyparovanie vlhkosti z muriva sa zastaví. Vetranie v letných mesiacoch by sme odporučili len vtedy, ak sa teploty pohybujú nad 25 °C a ešte ide o suché dni. Pokiaľ je vo vzduchu cítiť vlhkosť (je dusno), tak okná zatvorte a neotvárajte! V zime je možné pri mrazoch vykonať nárazové vetranie miestnosti (cca 5 minút do prievanu). Pri vetraní odvhčovač vypnite.